Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe znane są w przemyśle już od dekad, w licznych branżach są one w codziennym wykorzystaniu. Spore firmy zawsze posiadają ich w nadwyżce, gdyż obecnie większość fabryk wymaga do funkcjonowania sprężarek. Lecz w momencie otwierania nowej działalności zakup na starcie nowego sprzętu może wiązać się z całkiem dużym wydatkiem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, aby nie wydać na nie majątku?

Żeby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najlepszej klasy nie musimy wcale ich kupować, wystarczy wybrać opcję leasingu. Przedsiębiorcy mogą go otrzymać głównie u producenta kompresorów, dysponują oni nie tylko nowymi urządzeniami, ale także używanymi. Oczywiście kwota wynajmu pojedynczej sprężarki zależna jest od kondycji, wieku a także funkcji maszyny. Producent zawiera z nami kontrakt na czas określony, w tym czasie jesteśmy zobowiązani do comiesięcznego wpłacania odpowiedniej kwoty opłat, w zamian za perspektywę używania kompresorów w swojej fabryce. Po upływie kontraktu można kompresory spalinowe nabyć albo tez zrezygnować z dzierżawy. Następną, ciekawą opcją jest kupno sprężarek z odzysku. Wiąże się to oczywiście z ryzykiem zakupu trefnego sprzętu, jednak cena powinna być niezwykle dogodna. Najlepiej używane kompresory kupować u sprawdzonego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która systematycznie wymienia urządzenia na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze parę lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Wysokiej jakości kompresory do użytku przemysłowego są raczej drogimi maszynami. Początkujący biznesmen może nabyć je w niższej cenie, decydując się na używane modele. Można także wydzierżawić nowy kompresor prosto od producenta. 

Zobacz także: kompresory spalinowe