The Sims – fenomen gry

Wszyscy,którzy są entuzjastamiprzeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąprawidłowo wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta modnajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą popularną oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe,w następstwie tego, że gra ta często dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejlegendarnej gry zostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra tanigdy tak ściśle mówiąc nie miała jasno i precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużozadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta takw rzeczy samej może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie możemy nadawać im imiona,wybierać odcień skóry czy kolor włosów). Istotnejest w takim razie to,żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i nawypoczynek czy na spożywanieposzczególnych posiłków.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednak bezsprzeczniemożemy wprowadzić do grykompletnieinnowacyjnych Simów, jeszcze raz przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onabo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręniezwykleatrakcyjną oraz wciągającą. Wszelkiekomponowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiobiektami – przetestuj również SimCityBuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria uprzednio nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest w następstwie tego pierwszączęścią serii, jaka odniosła fenomenalnypowodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.