W jaki sposób w krótkim czasie sprzedać motocykl?

Motocykliści lubią zmieniać maszyny – kolejny sezon na innej maszynie to coś, czego nie da się przedstawić słowami. Niestety, wymiana skutera nie zawsze jest taka łatwa – problemem jest naturalnie odszukanie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motor. Jeśli pragniemy ekspresowo sprzedać motocykl bądź też inny pojazd jednośladowy z silnikiem – należałoby uczynić takie miejsca, jak skup motocykli.

To szczególna firma, która specjalizuje się w pozyskiwaniu motocykli i skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – ekspresowo i bezpiecznie. Jeżeli zatem potrzebujemy pieniędzy lub po prostu pragniemy wymienić motocykl, jednak nie mamy odrobiny czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno pomoże rozwiązać problem oraz zaoferuje wysoką cenę za jednoślad.

 

Jak wygląda procedura sprzedaży motoru w skupie?

W wypadku prywatnej sprzedaży musimy maszynę całkowicie przedstawić i wystawić ogłoszenie – najporządniej w internecie. Sprawdza się też gazeta lub poczta pantoflowa. Kłopot polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży powinniśmy liczyć się z tym, że cały proces potrwa – niekiedy nawet parę miesięcy (czym droższy bądź też bardziej egzotyczny motocykl lub ewentualnie skuter, tym dłużej szuka oryginalnego właściciela). W wypadku, gdy potrzebujemy pieniędzy i miejsca w garażu – skup skuterów będzie bezcenny. Procedura wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motocykli/skuterów (najlepiej telefonicznie lub ewentualnie za pomocą internetu) oraz opisujemy maszynę, którą chcemy sprzedać

2. Specjalista ze skupu przyjeżdża na umówione miejsce oraz ogląda motor

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn opisuje propozycję, którą sprzedający ma prawo zaakceptować lub też odrzucić. Wycena przeważnie jest gratisowa, również nie ma obaw, że w razie odmowy, sprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek wydatki.

4. W wypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po wręczeniu gotówki – skup zabiera motor.

 

To wszystko – łatwe, łatwe i przyjemne. Skup załatwia wszystkie sprawy formalne a my jako sprzedający możemy nasycać się dużym zastrzykiem gotówki oraz możliwością zakupu kolejnej machiny czy też wydania pieniędzy na inny upragniony cel.