Wyjazd na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie tylko do pracy, lecz także w celach turystycznych. Dzisiaj coraz to więcej osób obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten kusicielski region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są też Wycieczki do Lwowa. Jak najbardziej najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek wiedzą o tym regionie oraz lubią klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże powszedniość każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, pyszną kuchnią i nadzwyczaj, jednak to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy wybitnie długo, od czasu do czasu nawet kilkanaście godzin. Wynika to z ogromnego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Ewidentnie, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są nadzwyczaj pokrewne, wystarczy ich jedynie dobrze używać.
Największą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, wspaniała kuchni i bezmiar inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki do Lwowa